Czy można mieszkać na 8m2?

Life style 2 komentarze do Czy można mieszkać na 8m2? 345

W USA małe mieszkania mają około 90 m2, w Polsce około 30 m2 a w Hongkongu w Chinach biedni ludzie mieszkają na … ledwie 12 m2. Najmniejsze z nich liczące 8,5 m2 zajmuje bezrobotny mężczyzna. Jak to możliwe? Jak w ogóle można w taki sposób żyć? Reprezentanci Society for Community Organization (SoCO) zrealizowali sesję zdjęciową przedstawiającą mieszkańców tych kilku metrów kwadratowych podczas swoich zwykłych codziennych czynności, po to aby przybliżyć ich problem reszcie świata. Wiele z tych ludzi zarabia zbyt mało lub jest na bezrobociu, mimo że ma rodzinę na utrzymaniu, wielu z nich to seniorzy. Zdesperowani ludzie porównują swoje mieszkania do trumny, czują się jak martwi za życia zamykając drzwi za sobą. Przed snem ustawiają miseczkę z wodą pod łóżkiem w razie pożaru, bo przecież nie będzie więcej do gaszenia.

Źródło: soco.org.hk/trapped

Autor

Aga

2 komentarze

  1. Magda Motrenko 9 lutego 2015 o 13:09

    Szczerze wierzę, że 12metrowe mieszkanie może być fajne! Ale dla studenta zamiast kąta w akademiku, a nie rodziny z małymi dziećmi. Pomysłowo zrobione, narzucające trochę inny styl życia niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni – kilkanaście metrów to już olbrzymie możliwości! Ale faktycznie bez okna, z całym dobytkiem życia, prowizorycznymi meblami, żyjąc w kilka osób… to już zdecydowanie niefajnie 🙁

  2. refreszing 9 lutego 2015 o 09:19

    Ciężko się do tego odnieść. Wydaje się jakby Ci ludzie byli skupieni na egzystencji i nie zwracali na to uwagi. Mnie aż zabolało w środku,w tak klaustrofobicznych pomieszczeniach,bez okien ciężko żyć. Być może ich życie toczy się na zewnątrz? Spędzają dzięki temu więcej czasu z innymi, nie odcinają się od świata.

Zostaw komentarz

Powrót na górę

O CZYM PISZĘ

Tematem przewodnim są piękne wnętrza, dodatki dekoracyjne, tkanina, a także inne tematy powiązane z hasłem "projektowanie wnętrz".

NEWSLETTER

Newsletter BlueDoor
Nowości z obszaru life style’u, projektowania wnętrz i designu, wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

FACEBOOK