Męski styl

Inspiracje 1 komentarz do Męski styl 1060

Mówienie o męskich i damskich wnętrzach to trochę tak jak mówienie o męskich i damskich samochodach. Granice są niby zatarte ale mimo to można dostrzeć pewne niuanse, które tą różnicę czynią. Do artykułu zmotywowała mnie uwaga mojej koleżanki, która właśnie urządza swoje mieszkanie i prowadzi dysputy ze swoim mężczyzną co do kolorów, koncepcji. Niby on oddaje jej pałeczkę projektową ale niektóre jej pomysły, kórym my kobiety przyklasnęłybyśmy radośnie, bojkotuje radykalnie.

Pomyślcie o tym jak zaprojektowaliby Wasze wnętrza, wasi mężczyźni, gdybyście dały im całkowicie wolną rękę? Wyobrażacie sobie w ogóle taką sytuację? Myślę że mogłoby wyniknąć z tego coś ciekawego.

1. Kolor. Biel, czerń czy szarość jest oczywiście uniweralna. I pierwsze co na myśl przychodzi to pewność że w pastelowych różach rodem ze stylu prowansalskiego mężczyzna urządzając swoje otoczenie, nie będzie się raczej dobrze czuł. Mamy tu więc większe pole do popisu dla głębokich i raczej ciemniejszych odcieni całej palety kolorów od grafitów, przez brązy, zielenie czy granaty.

2. Faktura. Ponieważ w męskim wnętrzu raczej nie postawimy na feerię barw i wzorów, chyba że będzie to na przykład pracownia artysty. Ważną rolę odgrywa w takiej bardziej monochromatycznej aranżacji gra światła. A tą uzyskać można za pomocą wszelkiego rodzaju faktur. I tutaj dobrze się sprawdzą ciekawie dobrane kafelki czy cegła na ścianie, dywan na podłodze czy ciekawie dobrana poduszka dekoracyjna uszyta z materiału z teksturą.

3. Wysokiej jakości materiały. Nie twierdzę że kobiety nie przywiązują wagi do świetnych jakościowo produktów, jakkolwiek wiele z nas lubi mieć często duży wybór i zmiany, co wiąże się ze sporymi wydatkami. Dlatego może się zdarzyć że czasem przymkniemy oko na ten aspekt, żeby mieć nowy detal do naszej nieustannie żyjącej aranżacji. Mężczyzna może być skłonny do rzadszych zmian we wnętrzu, przez co doceni kilka detali i postawi na wysoką jakość każdego z nich, by starczył mu na długo. W takich wnętrzach możemy więc znaleźć, skóry, naturalne tkaniny, których nie trzeba będzie prać zbyt często, solidne meble

4. Prostota. W męskich wnętrzach jest zwykle mało drobiazgów i detali. Ich wnętrza często określane jako te „w których nie czuć kobiecej ręki” są minimalowe i przestrzenne. Mają tylko niezbędne przedmioty. Jeśli zdarzy się jakiś dodatek dekoracyjny to raczej jeden czy dwa w formie obrazu, poduszki ozdobnej, designerskiego fotela czy lampy.

Wnioski jakie zaproponowałam, wynikają z obserwacji. I jest oczywistym że każdy z nas jest inny. Nie jest powiedziane że w takich wnętrzach my kobiety nie poczułybyśmy się dobrze. Ja na przykład odnalazłabym się w takiej pełnej przestrzeni do myślenia aranżacji. Nie jest też powiedziane że nie znajdą się panowie, którzy mają słabość do kolorów, stylu boho czy różu. A co Wy myślicie, może macie coś do dodania?

Autor

Aga

1 Komentarz

  1. Po prostu G 16 lutego 2015 o 09:59

    Ciekawy artykuł, tym bardziej, że krótki i treściwy 😉 Fajne inspiracje zaproponowałaś, będzie z czego czerpać przy aranżowaniu swojego wnętrza 😉

Zostaw komentarz

Powrót na górę

O CZYM PISZĘ

Tematem przewodnim są piękne wnętrza, dodatki dekoracyjne, tkanina, a także inne tematy powiązane z hasłem "projektowanie wnętrz".

NEWSLETTER

Newsletter BlueDoor
Nowości z obszaru life style’u, projektowania wnętrz i designu, wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

FACEBOOK