Osobowości design’u – Patricia Urquiola

Inspiracje Brak komentarzy do Osobowości design’u – Patricia Urquiola 518

Hiszpańska designer’ka Patricia Urquiola wielokrotnie określana mianem najlepszej projektantki naszych czasów, zarówno przez gremia konkursów i targów designu jak i przez media. Niezwykle wszechstronna, działająca na polu projektowania mebli, oświetlenia jak i tkanin. Dyplom architekta uzyskała po studiach w Madrycie i w Mediolanie, pod okiem Achille Castilioniego. Następnie poszerzała swoje horyztony jako asystentka profesorów na dwóch uczelniach, dzięki pracy w biurze rozwoju produktów firmy De Padova w Mediolanie wraz z mistrzem wzornictwa włoskiego Vico Magistrettim i kooperacji z włoską marką Moroso w roli dyrektor artystycznej. Finalnie założyła własne studio projektowe w Mediolanie specjalizujące się we wzornictwie, instalacjach i architekturze. Od tego czasu z powodzeniem współpracuje z markami Moroso, Cassina, Alessi, Driade, B&B Italia, Mutina, Hansgrohe.

Jej prace cechuje kobiecość i delikatność zbalansowana minimalizmem i świeżością spojrzenia na projektowane przedmioty. Często powtarza „Lubię mix”. Dlatego nie zamyka się w jednej określonej stylistyce. Lubi gdy jej prace poruszają emocje, prowokują do kontaktu i wywołują różne skojarzenia. Eksperymentuje więc, miksując różne style, formy i symboliki, efektem czego jej prace cały czas wprowadzają świeży powiew do świata design’u.

Autor

Aga

Zostaw komentarz

Powrót na górę

O CZYM PISZĘ

Tematem przewodnim są piękne wnętrza, dodatki dekoracyjne, tkanina, a także inne tematy powiązane z hasłem "projektowanie wnętrz".

NEWSLETTER

Newsletter BlueDoor
Nowości z obszaru life style’u, projektowania wnętrz i designu, wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

FACEBOOK