Płytki marokańskie, tunezyjskie i hiszpańskie

Dodatki 5 komentarzy do Płytki marokańskie, tunezyjskie i hiszpańskie 12759

Minimalistyczne równo ułożone rzędy gładkich kafli mogą czasem sprawiać wrażenie katalogowych lub hotelowo bezosobowych płaszczyzn we wnętrzu. Jest wiele sposobów na przełamanie takiego wrażenia. Jednym z nich jest orientalna mozaika z kafli, ułożona na podłodze płytkami cementowymi lub na ścianie ceramicznymi. Do wyboru mamy przepiękne, hipnotyzujące rozety marokańskie, nieco prostsze i kolorowe wzory tunezyjskie czy jednobarwne motywy hiszpańskie. Można je stosować na podłodze, na ścianie, jako „fartuszek” między blatem roboczym w kuchni a górnymi szafkami, na stopniach schodów, na obudowie kominka. Dobrze się prezentują także jako elementy wykończeniowe mebli, na przykład na blacie stołu. Możemy je skomponować tradycyjnie poddając się rytmowi wzoru, jaki narzuca producent lub stworzyć miks różnych wzorów, dzięki czemu uzyskamy piękny barwny parchwork. Pole do popisu dla Waszej wybobraźni jest duże. Stylizacje w jakie wpiszą się sie takie wzorzyste kafle jest bez liku bo świetnie zaprezentują się we wnętrzu w stylu boho jak i w nowoczesnym wnętrzu czy klasycznym w otoczeniu stylowych mebli. Wszytstko zależy od tego jak wyważycie ich ilość, kolor, rozmieszczenie.

Źródła: etsy.com, onekindesign.com, remodelista.com, homedit.com, decorpad.com, kolorymeksyku.pl

Autor

Aga

5 komentarzy

 1. Natka 2 marca 2016 o 22:04

  I ja szukam tych z pierwszego zdjęcia bezskutecznie 🙁
  Poratuje ktoś,please?!?! 🙂

 2. Danusia 7 grudnia 2015 o 18:50

  Też bym chciała się dowiedzieć gdzie można znaleźć te płytki z pierwszego zdjęcia. Bo sklepy w których znajduję podobne nie miają aż takiego wyporu wzorów, a te są dobrane po prostu pięknie 🙂

 3. Tomek 11 listopada 2015 o 18:17

  Witam!

  Czy pamiętasz może gdzie znaleźć te płytki ze zdjęcia otwierającego artykuł (te multikolorowe w kuchni). Szukam i szukam i w żadnym sklepie nie potrafię ich znaleźć a są tym co chciałbym u siebie w kuchni na ścianie:)

  pozdrawiam
  Tomek

 4. Joanna 11 listopada 2015 o 18:05

  Czy mogłabyś podać linki do sklepów, w jakich można kupić pokazane płytki? Szczególnie interesują mnie te ze zdjęcia otwierającego artykuł. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

 5. Kasia z Piątego Pokoju 9 kwietnia 2015 o 08:45

  Coraz bardziej mi się te płytki podobają. Może 5 lat studiowania arabistyki zrobiło swoje 😉

  Moja przyjaciółka ma takie płytki i same w sobie są one piękne i wyglądają świetnie, ale trzeba uważać na jedną rzecz – żeby płytek wystylizowanych na powycierane od chodzenia nie położyć na ścianę. Wyglada to nienaturalnie i trochę razi.

Zostaw komentarz

Powrót na górę

O CZYM PISZĘ

Tematem przewodnim są piękne wnętrza, dodatki dekoracyjne, tkanina, a także inne tematy powiązane z hasłem "projektowanie wnętrz".

NEWSLETTER

Newsletter BlueDoor
Nowości z obszaru life style’u, projektowania wnętrz i designu, wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

FACEBOOK