Przezroczyste artykuły dekoracyjne

Dodatki 1 komentarz do Przezroczyste artykuły dekoracyjne 125

Przezroczystość pachnie przyszłością. Nie ma w sobie ciepła ale daje duże pole do popisu wszelakim dodatkom, którymi to wrażenie można zbudować. Teoretycznie pasuje do chłodnej nowoczesności ale zestawiona z klasycznymi formami odnajduje się praktycznie w każdej aranżacji wnętrz. Dobrym przykładem jest chyba najbardziej znane przezroczyste krzesło Philippe Starck’a. Przezroczyste krzesła dodają nawet tradycyjnym wnętrzom, ciekawego smaczku. Możemy poczuć jakbyśmy wisieli w powiterzu. W takim wnętrzu robi się nieco nierealnie i ulotnie. Dodatkowym, praktycznym atutem jest też to że transparentne meble rozwiązują problem małych wnętrz, nie zabierając przestrzeni. Zamieściwszy pomiędzy dwoma przezroczystymi płaszczyznami kolorowe elementy, piasek, wodę czy cokolwiek innego powstają ciekawe designer’skie dodatki. W tej kategorii najczęsciej spotkamy krzesła i stoły ale przezroczystość odnajduje się także na innych polach, takich jak futurystyczne gadżety czy moda. Transparencję możemy zastosować klasycznie, bez koloru ale interesująco wyglądaja także efekt przydymienia czy dodanie koloru do naszej powierzchni. Do dyspozycji mamy najczęściej plastik i szkło, może w przyszłości także w szerszym zastosowaniu grafen. Ciekawe jak będzie, zobaczymy:)

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26

Autor

Aga

1 Komentarz

  1. MIU design blog 25 marca 2015 o 16:16

    Trend zaledwie sprzed kilku lat, ale powraca. Jednak czy można mówić już o powrocie? Może cały czas trwa, ale został wyparty przez skandynawię czy geometrię. Ciekawe czy przetrwa próbę czasu.
    Pozdrawiam ciepło 🙂

Zostaw komentarz

Powrót na górę

O CZYM PISZĘ

Tematem przewodnim są piękne wnętrza, dodatki dekoracyjne, tkanina, a także inne tematy powiązane z hasłem "projektowanie wnętrz".

NEWSLETTER

Newsletter BlueDoor
Nowości z obszaru life style’u, projektowania wnętrz i designu, wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

FACEBOOK