Styl klasyczny

Inspiracje Brak komentarzy do Styl klasyczny 175

Styl klasyczny w nowym budownictwie. Czy jest to możliwe? Połączenie współczesnej przestrzeni mieszkania w budynku wielorodzinnym ze stylem klasycznym?

Jeżeli uda nam się znaleźć mieszkanie nietypowe o odpowiedniej wysokości, ze strzelistymi oraz wąskimi oknami szprosowymi, to taki mariaż będzie miał możliwość zaistnienia. Jeżeli uda nam się także nawiązać współpracę z architektem wnętrz, który zauroczony jest stylem klasycznym, to taka podstawa pozwoli nam na realizację naszego marzenia. W przypadku gdy nie uda nam się spełnić wyżej wymienionych warunków, to pozostanie nam namiastka stylu klasycznego z wykorzystaniem elementów mobilnych – charakterystycznych do tego rodzaju wystroju wnętrz. Możemy wykorzystać tkaniny ekskluzywne, poduszki dekoracyjne, w urządzaniu pomieszczeń takich jak salon, czy sypialnia. Jednak nie pozwoli nam na pełnię odczuwania komfortu stylu klasycznego naszego lokum. Różne gadżety, bibeloty, ozdoby ścienne, boazerie, tapety będą synonimami tego stylu lecz nigdy go nie oddadzą w pełni. Aby uniknąć nadmiernego przeładowania pomieszczeń standardowego mieszkania w elementy klasyczne trzeba poszukać złotego środka. Może nim być eklektyzm, styl łączący nowe ze starym, nowego mieszkania z elementami klasycznymi. Należy tu zastanowić się nad kolorystyką tkanin, szczególnie tych ekskluzywnych, czy ilością poduszek ozdobnych. Mieszkanie ma nieść treści klasyczne, a nie przypominać przeładowaną porcelaną półeczkę w szafie. Zarówno nadmiar, jak brak detali stanowi o jego estetyce. Chęć przebywania w takim pomieszczeniu, dająca nam relaks, to odpowiedź na pytanie postawione na początku. Jeżeli wielorodzinny budynek mieszkalny daje możliwości stworzenia wnętrza w stylu klasycznym, to jest to dobry początek. Nowe budynki developerskie, gdzie każde mieszkanie stanowi oddzielny rozdział architektury budowlanej, pozwalają na znalezienie dla siebie odpowiedniego stylu wykończenia pomieszczeń. Tutaj pojawia się jednak zagrożenie. Jest nim zawsze bariera finansowa. Jeżeli takich barier nie mamy to do dzieła.

Wykorzystajmy nasze inwencje architektoniczne, wiedzę pochodzącą z doświadczeń, a także inspiracje, które można spotkać praktycznie w każdym medium. Styl klasyczny w małych typowych pomieszczeniach stanowi wielkie wyznanie.

Autor

Aga

Zostaw komentarz

Powrót na górę

O CZYM PISZĘ

Tematem przewodnim są piękne wnętrza, dodatki dekoracyjne, tkanina, a także inne tematy powiązane z hasłem "projektowanie wnętrz".

NEWSLETTER

Newsletter BlueDoor
Nowości z obszaru life style’u, projektowania wnętrz i designu, wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

FACEBOOK