Surfer life style

Life style 1 komentarz do Surfer life style 816

Chyba z tęsknoty za latem, słońcem, wodą zamarzyło mi się dziś zakosztować życia surfera i odpłynęłam na fali, daleko stąd. Pomijając fakt że, no dobrze wyglądają chłopaki na desce, chciałabym zobaczyć jak oni żyją i jak mieszkają. Bo przecież prócz chwil na wodzie, muszą przecież też spać, jeść i nabierać sił przed kolejnymi wodnymi szaleństwami.

W pierwszej kolejności zagościłam u wybrzeży Antlantyku w Portugalii na Ribeira d’Ilhas, gdzie w domku letniskowym i jednocześnie małej pracowni, mieszkaniec Alvise P. konserwuje deski do surfowania. Domek powstał w wyniku rekonstrukcji klasycznego kamiennego portugalskiego budynku, którego ściany tworzą ułożone wartstwowo nieregularne kamienie. Pierwotnie budynek nie posiadał ścian działowych, które dodano, tworząc kuchnię, miejsce wypoczynku oraz miejsce pracy i składowania desek. Dużym wyzwaniem było też rozegranie oświetlenia. Mały metraż domku optycznie powiększono białym kolorem i tylko niezbędną ilością potrzebnych mebli i przedmiotów. Projekt powstał według projektu Paratelier, Leonardo Paiella.

Pozostając cały czas w Portugalii, przeniosłam się do drugiej chatki surfera, znajdującej się w urzekającej miejscowości Comporta. Domek ten powstał podobnie jak poprzedni na bazie istniejącej już zabudowy, w tym przypadku tradycyjnego domu rybaka. Dom dzieli się na 4 pomieszczenia: salon połączony z kuchnią, łazienka, sypialnia i pokój gościnny. Ważne miejsce stanowi patio, przechodzące bezpośrednio na plażę. To miejsce życia, przyjmowania gości, obserwowania fali i planowania kolejnych eskapad. Całość domu wraz z recyklingowanymi meblami, które go wypełniają nadając specyficznego charakteru, powstała według projektu Pequenina Rodrigues.

Następnie wywiało mnie na wschodnie wybrzeże USA, do domu Mikey’a Detemple, surfera i jednocześnie reżysera filmów pokazujących życie surferów: „Picaresque” i „Sight Sound”.

Prócz nieco trwalszej zabudowy jaką pokazałam powyżej, gro surferów przemieszcza się i mieszka w dużych samochodach z przyczepami zaadoptowanych do swoich potrzeb. Goniąc z nowymi wyzwaniami nie chcą się wiązać do jednego miejsca. Stąd wrażanie tymczasowości, kolorowej, słonecznej ulotności rodem z wakacyjnego romansu.

Źródła: blessthisstuff.comindoek.comdomusweb.it

Autor

Aga

1 Komentarz

  1. Yay or Nay Interiors 15 lutego 2015 o 16:30

    Fajny temat, ciekawy! Nigdy sie nie zastanawialm nad struktura takich pomieszczen!

Zostaw komentarz

Powrót na górę

O CZYM PISZĘ

Tematem przewodnim są piękne wnętrza, dodatki dekoracyjne, tkanina, a także inne tematy powiązane z hasłem "projektowanie wnętrz".

NEWSLETTER

Newsletter BlueDoor
Nowości z obszaru life style’u, projektowania wnętrz i designu, wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

FACEBOOK