Szary kolor

Inspiracje 1 komentarz do Szary kolor 802

Nasz charakter ma wiele odcieni, ale jeżeli jesteśmy binarnie nastawieni na świat, to z pewnością dobrze poczujemy się w pomieszczeniu, gdzie dominującą barwą będzie szarość. Czarny wymieszany białym lub biały zabarwiony czarnym może dać nam idealny kompromis łamiący w każdym calu skrajność jaka jest monochromatyczna barwa. Szarość to odcień, to droga pomiędzy, to szlachetny wybór, to zgoda jaką daje połączenie czerni i bieli. Szarość ma nieskończenie wiele odcieni, nasyca się w zależności od przewagi jednego koloru nad drugim, może świecić jak nocne odbicie światła księżyca, może przypominać opar unoszący się nad łąkami o brzasku.

Tak samo odbierana jest przez człowieka. To kompromis jego zbuntowanych, niepokornych, ekstremalnych doznań emocjonalnych. Szarość uspokaja, koi, zwalnia metabolizm i niezobowiązująco ściele mgłę nostalgii i wyciszenia. Kolor szary bez względu na odcień jest kolorem dostojnym, formalizuje przestrzeń, uwypukla nasze fanaberie kolorowych gadżetów i bibelotów. W niektórych pomieszczeniach wydaje się być niedostępną zamożnością swych właścicieli.

To kolor pracowitości, kompetencji i wyrafinowania. Prawie wszyscy świadkowie uroczystości weselnych rodzaju męskiego ubrani są we fraki koloru szarego, tworzą doskonałe tło Pana Młodego. Ta formalność i dostojność koloru szarego tworzy doskonałe w całej swej skali zaplecze barwne działając jednocześnie jako pomocnik e-robota umysłowego – oczyszcza umysł. Jednocześnie staje się idealnym i bezpiecznym rozwiązaniem dla otaczającej nas przestrzeni, głównie mieszkalnej.

Obecnie modne są powierzchnie z surowego industrialnego doskonale wykończonego betonu. Betonu szarego. W takiej perspektywie przestrzennej inwestor ma olbrzymie pole do realizacji nawet swych najbardziej dzikich pomysłów wystroju wnętrza. Kolor szary w krajobrazie naszego domowego życia będzie pasował niemalże do wszystkich nowoczesnych stylów zaprojektowanej przestrzeni. Od klasycyzmu do boho. Wszelkie formy, kształty, kolory dodatków jak najbardziej pożądane. Na tle szarości zieleń, błękit, indygo, fiolet, czerwień, pomarańcz czy inne zdecydowane kolory staną się obrazami na doskonałym tle. Materiały włókiennicze wykorzystane w tego typu pomieszczeniach, bez obawy, będą jej idealną ozdobą. Jest to chyba jedyny kolor oprócz beżu, który jest ideałem ponadczasowym, symbolizującym pewność i solidność życia.

Jeśli szukacie pomysłów na tekstylne dodatki do wnętrz w tym kolorze zobaczcie tutaj: szare poduszki dekoracyjne, szare pościele, szare koce i szare narzuty.

Autor

Aga

1 Komentarz

  1. Szary kolor 30 stycznia 2016 o 21:19

    […] A po więcej inspiracji wnętrzarskich w kolorze szarym zapraszam na blog BlueDoor do artykułu o szarym kolorze […]

Zostaw komentarz

Powrót na górę

O CZYM PISZĘ

Tematem przewodnim są piękne wnętrza, dodatki dekoracyjne, tkanina, a także inne tematy powiązane z hasłem "projektowanie wnętrz".

NEWSLETTER

Newsletter BlueDoor
Nowości z obszaru life style’u, projektowania wnętrz i designu, wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

FACEBOOK