Ucieczka na łono natury z Vipp Shelter

Life style Brak komentarzy do Ucieczka na łono natury z Vipp Shelter 181

Nowa idea pozwalająca na ucieczkę z miasta? Projekt architekta i designera Morten Bo Jensen’a kryjący się pod nazwą The Vipp Shelter. Czyli w pełni przenośny, stalowy i otwarty na otoczenie w jakim jest instalowany, dom. Kosztuje między 484,000 a 585,000 euro, czas dostawy trwa 6 miesięcy a sama instalacja zajmuje zaledwie 3-5 dni.

Ma 55 m2, 2 poziomy w których mieści się obszerna i przeszklona przestrzeń mieszkalna oraz bardziej intymna łazienka, sypialnia, hall i aneks kuchenny. Posiada też opcję strychu. W jednym momencie mogą w nim nocować wygodnie 4 osoby.

Projekt wnętrza jest rygorystycznym wcieleniem idei minimalizmu form, kolorów, niezbędnych przedmiotów. Wszystko jest w nim pomyślane tak żeby nie odwracać uwagi mieszkańca od tego co się dzieje za oknem. Widać w nim precyzyjną myśl inżyniera i swoisty romantyzm.

Wnętrza są w 100% wyposażone w produkty marki Vipp, zaczynając od konstrukcji, przechodząc przez kolor a kończąc na lampach czy hakach do powieszenia ręczników. W swoim zamyśle jest to „produkt” all inclusive, dający przepustkę do ucieczki przez szaleńczym życiem w mieście. Jak dla mnie to idealne miejsce do medytacji.

Źródło: vipp.com

Autor

Aga

Zostaw komentarz

Powrót na górę

O CZYM PISZĘ

Tematem przewodnim są piękne wnętrza, dodatki dekoracyjne, tkanina, a także inne tematy powiązane z hasłem "projektowanie wnętrz".

NEWSLETTER

Newsletter BlueDoor
Nowości z obszaru life style’u, projektowania wnętrz i designu, wprost na Twoją skrzynkę e-mail.

FACEBOOK